Obsah

Vítejte na stránkách obce Drunče!

Jihočeská obec Drunče leží severozápadním směrem od Jindřichova Hradce a tvoří ji dvě části, Drunče a Annovice, které se rozkládají po obou březích Koutského potoka. Na něm najdeme kaskádu čtyř rybníků. Vesničku obklopují pole, louky a lesy. Západně od vsi prochází červená turistická trasa a cyklostezka.

V naší vsi najdete malebná zákoutí, krásné výhledy a především bohatý kulturní a společenský život.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020 Vám přejí zastupitelé obce Drunče

PF 2020

Aktuální číslo Zpravodaje

Zprávy a aktuality

31.12.2019

SILVESTR 2019

Vážení a milí sousedé z Drunče, Annovic i okolních obcí, zveme Vás na Silvestrovskou zábavu v sále našeho Kulturního domu... Letos soutěžíme o nejlepší bramborák!

Detail

31.12.2019

PF 2020

SILVESTROVSKÝ OHŇOSTROJ

A samozřejmě také na tradiční půlnoční ohňostroj!

Detail

Fotogalerie

10.12.2019

Drunče a Annovice z leteckého pohledu

Drunče a Annovice z leteckého pohledu

Letecké pohledy na Drunči a Annovice

Detail

02.12.2019

Svěcení nového znaku / Skupova lípa a Lípa svobody

Svěcení nového znaku / Skupova lípa a Lípa svobody

22.6.2019 proběhla za krásného počasí a hojné účasti slavnostní akce - svěcení nového znaku a vlajky obce Drunče a Annovice panem farářem z Mnichu. Požehnán byl také nově restaurovaný zvon, který bude umístěn na nové zvoničce. Panu starostovi jsme poděkovali za péči o obec a poblahopřáli mu k významnému životnímu jubileu. Jako vzpomínku nejen na tento den dostal pan starosta památeční plaketu. U příležitosti 101. výročí vzniku republiky zasadili naši zastupitelé Lípu svobody. Druhá lípa, lípa "Skupova", je věnována panu starostovi. Obě lípy budou stínit nově vznikající dětské hřiště.

Detail